Giriş » Genel

Mor kravat ve Liderlik

Sponsorlu Reklam

Mor, zenginlik, asalet, kibir, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renktir. mor kravat
takan tüm zengin kısmı bu özelliklerini bildikleri için sürekli mor rengi tercih etmektedirler. Özellikle bu rengin açık tonları insanı çok rahatlatır. Bu açık renklerden özellikle lavanta, leylak gibi renklerin hayal gücümüzü zenginleştirdiğini söyleyen uzmanlar aynı zamanda konsantrasyonu arttırdığını da vurgulamaktadırlar. Mor rengi tanıdıktan sonra mor kravat konumuza geri dönelim.

Mor kravatı genellikle siyasi liderler lider olduklarını vurgulamak için takarlar. Aynı zamanda hoş gözüken bu renk kravatlar her türlü kıyafet le uyum içindedir. Beyaz bir gömleğin üstüne koyu ve açık mor’un her türlü tonunu takabiliriz. Bunun yanında koyu renkli bir gömleğimize ise açık renkli mor bir kravat takabiliriz. Ufak bir not iliştirmek gerekirse insan psikolojisini araştıran uzmanlar iş görüşmesi sırasında mor renk giymemeyi ve mor kravat takmama mızı öneriyorlar. Sebebini mor rengin buranın lideri benim ve çok büyüğüm alamına eş işaret ettiğini söylüyorlar. Otoriter bir işimiz ve kişiliğimiz var ise her zaman rahatlıkla kullanabileceğimiz bir renk olarak çıkar mor kravat. Yabancı bir makalede okuduğuma göre mor kravatına göre takım elbise beğenen kesim bile varmış. Mor kravatları büyük alış veriş mağzaların da çok uygun fiyata edinebilirsiniz.

Etiketler:
Mor kravat ve Liderlik yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.